BDAR

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Žaliesiems pirkimams vykdyti – dar daugiau galimybių

Data

2021 05 28

Įvertinimas
0
zali.jpg

Pastaruoju metu žaliesiems pirkimams vykdyti Lietuvoje sparčiai kuriama vis daugiau galimybių. Jas gerokai praplės Aplinkos ministerijos siūlomas Žaliųjų pirkimų įgyvendinimo 2021-2025 m. priemonių planas. Jis numato vienkartines ir tęstines priemones, kurias institucijos turėtų įgyvendinti per penkerius metus.

Suplanuotos priemonės leis tobulinti žaliųjų pirkimų teisinį reglamentavimą, didinti perkančiųjų organizacijų bei subjektų ir neperkančiųjų organizacijų kompetenciją šioje srityje, stiprinti bendradarbiavimą su rinka, skatinti informacijos apie šiuos pirkimus sklaidą, užtikrinti tinkamą konsultavimą, kaip juos reikia vykdyti. Įgyvendinant planą, bus tobulinamos informacinės sistemos, kuriomis vykdomi viešieji pirkimai, renkami ir sisteminami duomenys apie žaliuosius pirkimus, stebima pažanga juos plėtojant.

Su Žaliųjų pirkimų įgyvendinimo 2021-2025 m. priemonių plano projektu galima susipažinti Teisės aktų informacinėje sistemoje ir iki birželio 9 d. teikti pasiūlymus bei pastabas el. paštu arnas.liauksminas@am.lt.

Perkančiosioms organizacijoms ir subjektams pravartu susipažinti su Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) parengtu pirkimų vykdytojų žemėlapiu-švieslente, sudaryta pagal 2018-2020 m. žaliųjų pirkimų rodiklių reikšmes. Švieslentė ne tik padeda įvertinti savo ir pavaldžių įstaigų žaliųjų pirkimų 2018-2020 m. rezultatus, bet ir suteikia išsamesnės informacijos apie aplinkosauginių kriterijų taikymą kitų pirkimų vykdytojų pirkimuose. Ją papildyti naujais rodikliais VPT numato artimiausiu metu.