BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Želdynų projektų vadovams naujų atestatų prireiks tik pasibaigus galioti seniesiems

Data

2022 05 13

Įvertinimas
0
20210714_171341.jpg

Pastaruoju metu sulaukiame daug klausimų dėl želdynų projektų rengimo vadovų atestatų. Specialistai nerimauja, kad juos turi pasikeisti. Informuojame, kad iki 2021 m. lapkričio 1 d., kai įsigaliojo naujos redakcijos Želdynų įstatymas Aplinkos ministerijos išduoti šių specialistų atestatai galioja ir toliau, iki juose nurodytos datos.

Nauji atestatai išduodami pagal balandžio 12 d. patvirtintą Želdynų projektų rengimo vadovo atestato išdavimo tvarkos aprašą, parengtą pagal naujos redakcijos Želdynų įstatymo nuostatas.

Išduoti naujus želdynu projektu rengimo vadovo atestatus ir vertinti kvalifikacijos tobulinimo reikalavimų pažeidimus įgaliota Aplinkos apsaugos agentūra (AAA).

Primename, kad naujoje atestavimo tvarkoje atsisakyta egzaminavimo procedūros. Pageidaujantys gauti atestatą asmenys turi pateikti nustatytos formos prašymą, asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, taip pat dokumentus, nurodančius atitiktį Želdynų įstatyme nustatytiems kvalifikacijos ir darbo patirties reikalavimams.

Šiai institucijai želdynų projekto rengimo vadovai taip pat turės teikti kvalifikacijos tobulinimą patvirtinančius dokumentus. Prievolė želdynų projektus rengiantiems asmenims tobulinti kvalifikaciją ne rečiau kaip kas 5 metus išklausant švietimo įstaigos, mokslo ir studijų institucijos ar kito švietimo paslaugų teikėjo vykdomus mokymus, organizuojamus pagal aplinkos ministro nustatytus reikalavimus sudarytą programą,  numatyta Želdynų įstatyme.