Projektas „Nuotekų tvarkymo informacinės sistemos (NTIS) sukūrimas ir įdiegimas“

Projektas „Nuotekų tvarkymo informacinės sistemos (NTIS) sukūrimas ir įdiegimas“

Projekto sutarties įsigaliojimo data – 2020 m. gruodžio 29 d.

Planuojama projekto veiklų pabaiga – 2023 m. gruodžio 29 d.

Projektas įgyvendinamas pagal ES priemonę – Vandens išteklių valdymas ir apsauga

Projekto Nr. 05.3.1-APVA-V-011-01-0014

Skirtas finansavimas – 1.891.157,75 Eur. (Sanglaudos fondo lėšos)

2020 m. gruodžio 29 d. buvo pasirašyta sutartis dėl projekto „Nuotekų tvarkymo informacinės sistemos (NTIS) sukūrimas ir įdiegimas“ (toliau – NTIS kūrimo projektas, Projektas) įgyvendinimo. Projekto įgyvendinimą administruoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Viešojo atviro pirkimo būdu projekto Techninių specifikacijų rengimui ir NTIS diegimo techninės priežiūros vykdymui buvo parinkta UAB „IO projects“. Viešojo atviro pirkimo konkursas NTIS kūrimo ir diegimo darbams bus paskelbtas pabaigus rengti techninę specifikaciją.

Projektas vykdomas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos  5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.3.1-APVA-V-011 priemonės „Vandens išteklių valdymas ir apsauga“ projektų finansavimo sąlygų aprašą, kuris patvirtintas 2017 m. rugpjūčio 31 d. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-711 ir yra finansuojamas Sanglaudos fondo.

Projekto aprašymas.

Projektas yra glaudžiai susijęs su anksčiau vykdytu projektu „Preliminari individualių nuotekų tvarkymo sistemų ir individualių gręžinių inventorizacija ir preliminarių aglomeracijų ribų nustatymas“ (toliau – Inventorizacijos projektas), problematika iš kurios kilo poreikis NTIS kūrimo projektui inicijuoti yra tapati Inventorizacijos projekto kontekstui, todėl NTIS kūrimo projektas tęsia tų pačių problemų sprendimą, numatoma panaudoti Inventorizacijos rezultato įdirbį ir rezultatus bendro tikslo siekimui.

Projekto tikslas ir uždaviniai:

Tikslas – didinti individualių nuotekų tvarkymo sistemų (INTS) kontrolės efektyvumą ir mažinti administracinę naštą nuotekų tvarkymo procesų dalyviams.

Pagrindinis uždavinys: Atnaujinti INTS apskaitos bei kontrolės tvarkas ir realizuoti joms įgyvendinti reikalingas elektronines priemones.

Pasirengimas ir numatomi veiksmai:

NTIS kūrimui ir diegimui yra parengtas investicijų projektas (galimybių studija), kurioje yra pagrindžiamas projekto poreikis, būsima nauda, išanalizuoti esami automatizuotini ir būsimi automatizuoti procesai, NTIS objektai ir subjektai, sąsajos su kitomis IS, administracinės naštos mažinimo prielaidos ir kiti procesai. Šiuo metu sistemos struktūra detalizuojama rengiant NTIS technines specifikacijas.

Numatoma, kad NTIS funkcijos apims INTS fiksavimo, būklės vertinimo, kontrolės, sutarčių su individualiais nuotekų vežėjais sudarymo, INTS aptarnavimo fiksavimo ir kitų veiklų fiksavimą bei duomenų tvarkymo vietoje funkcijas. 

Projekto įgyvendinimas nuo pat pradinių darbų bus orientuotas į įvardintų problemų sprendimą. Todėl būtina tiksliai apsibrėžti siekiamus įgyvendinti pokyčius. Planuojama, kad Projekto metu būtų įgyvendinti šie esamos situacijos pokyčiai:

i. Sudarytos sąlygos įvesti duomenis apie Lietuvos teritorijoje užfiksuotas INTS vienoje informacinėje sistemoje;

ii. Sudarytos sąlygos sistemos priemonėmis vykdyti savivaldybių atliekamą INTS priežiūros kontrolę nuotoliniu būdu;

iii. Sudarytos sąlygos fiksuoti su INTS susijusių paslaugų (nuotekų išvežimo, prisijungimo prie centralizuotų nuotekų sistemų, sutarties su viešuoju vandens tiekėju ir nuotekų tvarkytoju, nuotekų vežėjais sudarymo ir kt.) teikimo duomenis;

iv. Sudarytos sąlygos įvesti INTS patikrinimų, vykstant į įrenginių vietą pas fizinį arba juridinį asmenį, vykdymo rezultatus;

v. Sudarytos sąlygos Europos Komisijai teikti reikiamus duomenis apie INTS tvarkymą Lietuvoje dėl direktyvos 91/271/EEB įgyvendinimo.

Siekiant išvardintų pokyčių numatoma, kad turės būti įgyvendinti su INTS duomenų tvarkymu, kontrole ir apskaita susijusių procesų pokyčiai. Išanalizavus esamus susijusius procesus, parengti siekiamos situacijos procesai.

 

Atnaujinimo data: 2024-01-25