BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aplinkos ministras: „Dolomito karjerų gamtinės būklės atstatymas – pavyzdinis“

Data

2021 07 01

Įvertinimas
0
karjeras (2).jpg

Ketvirtadienį Pakruojo krašte apsilankęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas įvertino, kaip dolomito karjerus eksploatuojanti AB „Dolomitas“ atkuria po ūkinės veiklos paveiktą žemę. Ministro vertinimu, šių karjerų rekultivavimas yra pavyzdinis.

„Aktyviai 6 hektarų teritoriją kasanti įmonė yra viena didžiausių Lietuvos žemės gelmių turto išgavėjų. Kartu ji yra ir vienas didžiausių uždaromų plotų rekultivuotojų – kai kuriose karjero vietose užaugusio pušyno amžius jau siekia 15 metų“, – pastebėjo Simonas Gentvilas.

Aplinkos ministro vertinimu, miško atsodinimas karjere yra sektino ir sėkmingo pramonės bendradarbiavimo su Valstybinių miškų urėdija atvejis. Pastaraisiais metais „Dolomitas“ mišku atsodina nuo 2 iki 3,5 hektarų teritorijos ploto. Rekultivuojama buvusių karjerų teritorija pritaikoma gyventojų pramoginėms reikmėms.

Pagal Aplinkos ministerijos nustatomą mokestį už naudingųjų iškasenų, vandens, statybinio grunto ir medžiojamųjų gyvūnų išteklius, 1 kub. m dolomito kaina sudaro 0,99 EUR. Pakruojo krašte kasamų detaliai išžvalgytų dolomito išteklių užteks pusei amžiaus.