BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Atsiranda daugiau galimybių savivaldybėms išsaugoti medžius

Data

2023 06 07

Įvertinimas
0
medis.jpg

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas patvirtino papildytus želdinių, kuriuos savivaldybės gali skelbti saugotinais, kriterijus. Išplėtus kriterijų sąrašą miestų ir miestelių savivaldos institucijos turės galimybę apsaugoti daugiau vertingų medžių ir krūmų, nepasikartos atvejai, kai juos dėl komercinio intereso sunaikina neatsakingi asmenys ar nekilnojamojo turto vystytojai.

 

Nuo šiol saugotinais gali būti skelbiami konkrečiose miestų ir miestelių funkcinėse zonose augantys želdiniai, taip pat pavieniai želdiniai, nustatytas minimalus saugotinais skelbiamų medžių kamienų skersmuo ir krūmų aukštis. Papildžius Dendrologiškai, ekologiškai, estetiškai vertingų, kultūros paveldui ir kraštovaizdžiui reikšmingų medžių ir krūmų kriterijus savivaldybėms suteikiamas teisinis pagrindas skelbti saugotinais daugiau miesto želdinių.

 

Primename, kad nuo gegužės 1 d. Želdynų įstatymas suteikia savivaldybėms įgaliojimus savo paskelbtiems saugotinais želdiniams nusistatyti savus didesnius įkainius, pagal kuriuos būtų apskaičiuojama kompensacija už teisėtai ar neteisėtai pašalinamus želdinius.

 

Prisitaikymui prie klimato kaitos keliamų iššūkių urbanizuotose ir urbanizuojamose teritorijose turi būti išsaugomi esami želdiniai ir įveisiami nauji, tačiau dalis želdinių dažnai patenka į būsimos plėtros teritorijas ir juos ne visada pavyksta išsaugoti.

 

Papildyti saugotinų želdinių kriterijai ir savivaldybių nustatyti aukštesni įkainiai už pašalintus medžius ir krūmus skatins privačius asmenis ir nekilnojamojo turto vystytojus koreguoti projektus, kad brandūs, ekologiškai vertingi želdiniai būtų išsaugoti miestui ir bendruomenei, o gauta kompensacija padengs naujų želdinių įveisimo ir priežiūros kaštus.