BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Centrinės valdžios pastatų renovacijai – 40 mln. eurų iš Modernizavimo fondo

Data

2022 12 28

Įvertinimas
0
22763_f3f8520feed6799df1a87effb4582e4c.jpg

Valstybei nuosavybės teise priklausančių ir valstybinio administravimo subjektų naudojamų pastatų renovacijai paraiškas bus galima teikti nuo gruodžio 29 d. Tam iš Modernizavimo fondo skirta 40 mln. eurų.

„Dar viena investicijų injekcija skirta iššūkiams su augančiomis energijos kainomis įveikti centrinės valdžios pastatuose. Siekiant didesnio energinio efektyvumo pastatų valdytojai privalės pasiekti ne tik B energinio naudingumo klasę, bet įsirengti atsinaujinančių energijos išteklių sistemas. O siekti efektyvesnių rezultatų skatins didesnis finansavimas už didesnius sutaupymus“ – sako APVA Modernizavimo fondo projektų grupės vadovė Agnė Markauskienė.

Skaičiuojama, kad įgyvendinus visus projektus galėtų būti atnaujinta apie 100 tūkst. kvadratinių metrų pastatų ploto. Tai leistų kasmet sumažinti metinį pirminės energijos suvartojimą apie 7 GWh energijos, o šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas – daugiau kaip 700 t CO2 ekvivalentu.

Paraiškas subsidijoms iki 80 proc. gauti pastatų valdytojai gali teikti iki birželio 1 d. arba kol baigsis kvietimui skirtos lėšos. Pareiškėjai, ketinantys teikti paraiškas, valdomų pastatų energijos vartojimo efektyvumo didinimą turėtų pradėti nuo energijos vartojimo audito, kuris turės būti pateiktas kartu su paraiška.

Didindamos savo energinį efektyvumą centrinės valdžios įstaigos ir organizacijos prisidės ne tik prie bendrojo energijos poreikio šalyje mažinimo, Žaliojo kurso tikslų, klimato kaitos švelninimo bei Lietuvos energetinės nepriklausomybės didinimo.

Modernizavimo fondas – tai 2021–2030 m. laikotarpiui įsteigtas fondas, skirtas paramą gaunančių valstybių narių pasiūlytoms investicijoms (energetikos sistemoms modernizuoti ir energijos vartojimo efektyvumui gerinti). Modernizavimo fondą sudaro iš ES apyvartinių taršos leidimų prekybos gaunamos lėšos. Be Lietuvos šio fondo lėšomis gali naudotis dar devynios ES valstybės narės. Tai Lenkija, Latvija, Estija, Čekija, Vengrija, Rumunija, Slovakija, Kroatija ir Bulgarija.

Bendra ES Modernizavimo fondo Lietuvai numatoma paramos suma iki 2030 m. laikotarpiu gali siekti daugiau kaip 700 mln. eurų.