BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ežerinių stintelių verslinė žvejyba leidžiama 6 ežeruose

Data

2023 02 01

Įvertinimas
0
DSCF5296.JPG

Aplinkos ministras nustatė ežerinių stintelių verslinės žvejybos limitą 2023–2027 metams. Tausojant ribotus šių žuvų išteklius ir saugant tautinį paveldą verslinė jų žvejyba galima 6 Lietuvos ežeruose. Jos metu sugautas kitų rūšių žuvis privaloma paleisti, išskyrus 8 proc. neviršijantį seliavų šalutinį laimikį.

Ežerines stinteles leidžiama žvejoti Ignalinos rajone esančiame Asalnų ežere, Baltųjų Lakajų ir Siesarčio ežeruose Molėtų rajone, taip pat Galsto ežere Lazdijų rajone, Lūšių ežere Ignalinos rajone ir Tauragno ežere Utenos rajone.

Ežerinių stintelių žvejyba „sukant bobas“ (po ledu traukiamu tinklu) yra įtraukta į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Šis senovinis stintelių gaudymo žiemą būdas Lietuvoje  žinomas nuo XIX a. Jau nykstančią tradiciją stengiasi palaikyti vietos žvejai, kaimo bendruomenės, Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija, savivaldybės.

Susipažinti su šiuo unikaliu senoviniu žvejybos būdu galima per organizuojamus renginius. Mindūnų žvejybos muziejus ir Mindūnų bendruomenė kasmet vasario antroje pusėje, kai ledas būna pakankamai tvirtas, kad būtų galima vykdyti stintelių žvejybą, organizuoja žiemos žūklės šventę. Į ją susirenka apie 1,5 tūkst. žmonių.

Su aplinkos ministro Simono Gentvilo įsakymu Dėl ežerinių stintų verslinės žvejybos limitų valstybiniuose vidaus vandens telkiniuose 2023-2027 m. patvirtinimo galite susipažinti čia.