BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Išrinkti aktyviausi Jaunųjų miško bičiulių būreliai

Data

2022 12 12

Įvertinimas
0
1 vieta_Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija_JMB Žuvėdra (inkilų kėlimas).jpg

Švenčionių, Jurbarko ir Panevėžio rajonų Jaunieji miško bičiuliai išrinkti aktyviausiais Lietuvoje – laimėjo aktyviausių būrelių konkursą „Miško draugas“, kurį kasmet inicijuoja VĮ Valstybinių miškų urėdija, Lietuvos miškininkų sąjunga ir Aplinkos ministerija, skatindamos moksleivius domėtis mūsų gamta bei saugoti miškus.

Pirmoji vieta atiteko Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos Jaunųjų miško bičiulių būreliui „Žuvėdra“, antroji – Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos būreliui „Girinukas“, trečioji – Panevėžio r. Paliūniškio pagrindinės mokyklos būreliui „Gamtos bičiuliai“.

„Išrinkome aktyviausiai miškosaugos idėjas tarp mokyklų, gyvenviečių, bendruomenių propaguojančius Jaunųjų miško bičiulių būrelius, kurių geriausia patirtis, tikimės, įkvėps kitų būrelių vadovus, narius, gamtos mylėtojus“, – komentavo VĮ Valstybinių miškų urėdijos Komunikacijos skyriaus vadovė Sandra Trinkūnaitė-Rimkienė.

Pasak S. Trinkūnaitės-Rimkienės, VĮ Valstybinių miškų urėdija, Lietuvos miškininkų sąjunga ir Aplinkos ministerija siekia ugdyti Jaunųjų miško bičiulių būrelių saviraišką, patraukliais renginiais, akcijomis, konkursais, straipsniais populiarinti miškosaugos idėjas. Taip pat buvo vertinami ir būrelių praktinių darbų rezultatai: medelių sodinimas, pažintinių takų ir miško infrastruktūros įrengimas, miškų tvarkymo talkos, inkilų kėlimas ir kitos veiklos.

„Taip pat svarbu ne tik skatinti ir populiarinti Jaunųjų miško bičiulių veiklą Lietuvoje, bet ir kelti miškininko specialybės prestižą, kurti patrauklaus darbdavio įvaizdį, skatinti jaunąją kartą  pasirinkti miškininkystės studijų kryptį, juk jaunoji karta ateityje rūpinsis mūsų miškais ir paliks juos savo vaikams, anūkams“, – sakė  S. Trinkūnaitė-Rimkienė.

Būrelių veiklų ataskaitas ir darbus vertino komisija, kurią sudarė Aplinkos ministerijos, Miškų politikos grupės patarėja Anžela Valainė, VĮ Valstybinių miškų urėdijos, Kretingos regioninio padalinio miško auginimo specialistė Gražina Banienė ir VĮ Valstybinių miškų urėdijos, Komunikacijos skyriaus specialistė Iveta Janušauskaitė.

„Konkursas yra labai naudingas. Jame dalyvaujame ne pirmi metai ir kiekvieną kartą vis daugiau išmokstame. Organizuojame daug tradicinių veiklų, kurios įtraukia net tik mokyklą, bet ir visą bendruomenę. Labai tuo džiaugiamės. Bendradarbiaudami su Švenčionėlių  regioninio padalinio miškininkais vykdome mėgstamas gamtos stebėjimo ir globos akcijas, rūpinamės paukščių buveinėmis. Siekdami išsaugoti bioįvairovę gaminame vabzdžių viešbučius, sodiname medžius“, – pasakojo konkurso laimėtojų, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos, Jaunųjų miško bičiulių būrelio „Žuvėdra“ mokytoja Oksana Gončarova.

Jaunųjų miško bičiulių sambūrio iniciatyvos yra daugelį metų globojamos Valstybinių miškų urėdijos miškininkų, kurie kartu su Lietuvos miškininkų sąjungos ir Aplinkos ministerijos atstovais, aktyviai dalyvauja bendrose veiklose, sodina miškus, buriasi į miškų tvarkymo talkas, kelia inkilus paukščiams ir rūpinasi gamta.

Kviečiame prie būrelių veiklų prisijungti visus gamtos mylėtojus, norinčius daugiau sužinoti apie miškininkystę, plėsti savo žinias apie gamtą, miškus bei jų puoselėjimą. Norint įsteigti būrelį ar pasiteirauti kitais su Jaunųjų miško bičiulių veikla susijusiais klausimais, galima kreiptis el. paštu [email protected]