BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kviečiame gamintojus ir importuotojus į atnaujinto GPAIS pakuočių apskaitos modulio pristatymą

Data

2022 08 02

Įvertinimas
0
logistics-g7c37d7adf_1920.jpg

Kviečiame įmonių atstovus į naujų Vieningą gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) pakuočių funkcionalumų pristatymą. Jis vyks rugpjūčio 5 d., penktadienį, 14 val.

Nuotolinio susitikimo metu ne tik supažindinsime su svarbiausiais GPAIS atnaujinimais, susijusiais su pakuočių apskaita, bet ir aptarsime konkrečius duomenų tvarkymo atvejus, atsakysime į dalyvių klausimus.

Į susitikimą jungtis galima čia. Kadangi dalyvių skaičius ribotas, rekomenduojame nevėluoti prisijungti. Susitikimo įrašu vėliau pasidalinsime viešai, kad jį peržiūrėti galėtų visi besidomintieji, kurie negalėjo dalyvauti.

Primename, kad sėkmingai įdiegus trūkstamus funkcionalumus pakuočių apskaita sugrąžinta į GPAIS praėjusią savaitę. Pakuočių apskaitos modulis patobulintas, kad būtų patogesnis vartotojams, padidėtų apskaitos tikslumas. Šie darbai atlikti bendradarbiaujant su projekto partneriu UAB „Atea“.

Gaminių ir pakuočių žurnaluose, suvestinėse ir ataskaitose atvaizduojami metai ir ketvirtis. Naujai formuojamose pakuočių apskaitos suvestinėse nelieka neaktualių nulinių eilučių, kurios dažnai apsunkindavo pilnos suvestinės atvaizdavimo procesą.

Pakuočių suvestinės papildytos nauja forma „Prekinių vienetų apskaitos suvestinė pagal pakuočių rūšis“, todėl pakuočių gamintojams ir importuotojams nebereikės naudotis papildomomis, trečiųjų šalių paslaugomis norint pakuočių suminius kiekius kas ketvirtį pateikti gamintojų ir importuotojų organizacijoms.

 

Atsižvelgiant į Mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimus, abi pakuočių suvestinių formos papildytos kortelėmis, kuriose atskiriama informacija apie perdirbamas ir neperdirbimas pakuotes. Dėl to bus lengviau teikti duomenis organizacijoms, tai pagelbės ir pildant Mokesčio už aplinkos teršimą pakuočių atliekomis deklaraciją.

 

Pakuočių apskaitoje atsisakyta perteklinio reikalavimo patikslinti, kokiu būdu pakuotėmis prekiaujama Lietuvos vidaus rinkoje.

 

Dar vienas svarbus pasikeitimas – atsižvelgus į rinkos – pakuočių gamintojų ir importuotojų – poreikius, buvo automatiškai sutvarkyti pakuočių sąrašų duomenys. Didžiajai daliai sistemos vartotojų tai turėtų palengvinti prisitaikymą prie pasikeitusių pakuočių rūšių kodų.

 

Plačiau apie duomenų tvarkymą informaciją rasite čia.