BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Minima Europos parkų diena: įgyvendinamos įvairios gamtosauginės iniciatyvos

Data

2023 05 24

Įvertinimas
0
1639_25e77052c32dd1fd4e9c440b4c26448c.png

Gegužės 24 d. – Europos parkų diena. Ši data minima kasmet, prisimenant, kad 1909 m. gegužės 24 d. Švedijoje buvo įsteigti pirmieji devyni Europos nacionaliniai parkai. Šių metų Europarkų dienos šūkis kviečia remtis mūsų šaknimis. Raktinis žodis yra „įsitraukti“.

Į gamtosauginius renginius kviečiamos įsijungti vietos bendruomenės, moksleiviai ir kiti besidomintieji. Šia proga įgyvendinamos įvairios gamtosauginės iniciatyvos – sodinami medžiai, stebima biologinė įvairovė, vyksta žaliosios veiklas gyventojams, organizuojamos šiukšlių rinkimo talkos, bendruomenės supažindinamos su saugomų teritorijų darbu.

Saugomose teritorijose šiomis dienomis vyksta daug gamtosauginių renginių.

Gegužės 24 dieną, minint Europos parkų dieną, Dzūkijos nacionaliniame parke Merkinėje vyks gamtinė ekskursija. Tai unikali galimybė pažinti Dzūkijos nacionalinio parko Pastraujo ekosistemos gamtinius ypatumus ir įvertinti žmogaus veiklą, išsaugojant bioįvairovę jose. Lankytojai bus supažindinti su Pastraujo mišku ir pievomis, Nemuno salos eksosistemomis. Visi ekskursijos dalyviai gaus Saugomų teritorijų pasą su pirmuoju (Dzūkijos nacionalinio parko) atspaudu. 

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija Europos parkų dienos proga vedė žaliąsias pamokas ir pasakojo apie Europos bei Lietuvos saugomas teritorijas Ylakių gimnazijos moksleiviams. 

Kauno marių regioninis parkas gegužės 24-ąją kviečia paminėti, tvarkant Kauno marių pakrantę. Po švarinimo akcijos dalyviai susipažins su Kauno marių regioninio parko vertybėmis ir jų išsaugojimo svarba Pakalniškių pažintiniame take. 

Sartų regioninis parkas kartu su Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos mokiniais minės Europos parkų dieną, tvarkydami aplinką dviračių trasoje „Tarp Zalvio ir Zalvės“, prie Ilgio ir Čiauno ežerų.

Kviečiame Europos parkų dieną arba vėliau apsilankyti artimiausioje saugomoje teritorijoje – nacionaliniame ar regioniniame parke ir pasidomėti, kas ten saugoma! Daugiau informacijos apie Lietuvos saugomas teritorijas rasite interneto svetainėje saugoma.lt 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija