2023-05-03

Ministerijoje eksponuojama paroda „Tremtis į amžinybę“ kalba apie plastiko įtaką gamtai

Aplinkos ministerijoje atidaryta paroda „Tremtis į amžinybę“, kurioje dvi chemijos mokslų daktarės – Alisa Palavenis ir Simona Urnikatė kalba apie plastiko įtaką gamtai per meno prizmę, rimtai ir su humoru.

Parodoje pristatoma Alisos Palavenis eko fotografijų serija „Tremtis į amžinybę“, instaliacija iš plastikinių dangtelių „In Jang sumaištis“ ir Simonos Urnikaitės komiksai iš plastikinių dangtelių „Meškio žinutė kavos gurmanams“.

Fotografijų serija „Tremtis į amžinybę“ pasakoja apie plastikinių šiukšlių likimą gamtoje. Šios šiukšlės pasmerktos amžinai būti žmonių neapykantos ar abejingumo objektu, joms gresia perdirbimo ar net sudeginimo (kaip raganų!) pavojai, tyrimai laboratorijose, gyvūnų snapai bei skrandžiai. O gal plastiko šiukšlė keliaudama aplink pasaulį maudysis jūrose bei vandenynuose, mėgausis saulės šiltais spinduliais gulint ant smėlio ir džiaugsis savo ilgaamžiškumu kol keisis viena po kitos žmonių kartos?

Panaudotus plastikinius dangtelius nuo vienkartinių kavos puodelių šios parodos instaliacijų autorėms padėjo rinkti VERO CAFE kavinių tinklas. Kelis mėnesius vyko eko meno akcija „Paversk šiukšlę menu!“ Taip buvo siekiama atkreipti kavos mėgėjų dėmesį į daiktų vienkartinį naudojimą, sužadinti norą pasirūpinti vartojamų vienkartinių daiktų ateitimi.

Alisa Palavenis – chemijos mokslų daktarė, vaistininkė ir nenuilstanti eko aktyvystė, renkanti plastiką gamtoje ir rengianti edukacines parodas ekologijos tema. Alisa užsiima tapyba ir rašo straipsnius ekologijos, meno ir sveikatingumo temomis.

Simona Urnikaitė – chemijos mokslų daktarė, kurianti funkcines molekules saulės elementams. Simona domisi mineralogija, ieško ir atranda fosilijas įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose, neabejinga gamtosaugos aktualijoms.