BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pasaulinę aplinkos dieną Aplinkos ministerija atkreipia dėmesį į užtvankas ir kviečia į dokumentinio filmo premjerą

Data

2023 06 02

Įvertinimas
2
DamBusters_24 (1).png

Pirmadienį, birželio 5 – ąją, Pasaulinę aplinkos dieną, Aplinkos ministerija atkreipia dėmesį į užtvankų problematiką Lietuvoje ir žiniasklaidos atstovus kviečia į dokumentinio filmo #Dambusters“ („Užtvankų griovėjai“)  premjerą.

Renginio pradžia 18.30 val., Forum Cinemas Vingis kino teatre (Savanorių pr. 7, Vilnius, III aukštas).

Dokumentinis filmas „#Dambusters tarp istorijų iš Prancūzijos, Ispanijos, Estijos, Suomijos pasakoja ir Lietuvos, pradedančios šalinti užtvankas, istoriją. Filmo centre žmonės – bendruomenės, gyvenančios aplink užtvankas ir užtvankų šalinimo entuziastai, kurie atkreipia dėmesį į užtvankų daromą žalą, skatina tapti šios temos ambasadoriais, padeda suprasti gamtos atkūrimo potencialą.

Filme su Lietuvos atstovėmis Jone Leščinskaite ir Karolina Gurjazkaite pasirodo ir serialo „Vikingai“ žvaigždė, aktorius Jasper Pääkkönen – aktyvus užtvankų šalinimo entuziastas Suomijoje. 

Filmą pristatys aplinkos ministras Simonas Gentvilas, prie filmo kūrimo prisidėjusi upių vientisumo atkūrimo specialistė Jonė Leščinskaitė bei gamtos fotografas Marius Čepulis.

Kontaktas žiniasklaidai: aplinkos ministro patarėja komunikacijai Aistė Žilinskienė, [email protected], tel. 8 614 53 671.