BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Paskelbti 20-ojo konkurso „Žmogus ir aplinka“ laureatai

Data

2022 12 19

Įvertinimas
0
037_GMA_0130_WEB.jpg

 

Jubiliejinį – dvidešimtąjį – kartą surengto žurnalistų kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“ pirmąją vietą pelnė dienraščio „Lietuvos rytas“ žurnalistė Audrė Srėbalienė už darbą „Garsiausią pasaulyje miegapelių tyrėją britų ūkininkas bandė apvynioti aplink pirštą – lietuvis nesusigundė pažadais“. Antroji vieta atiteko žurnalistui Deniui Bezrukich, o trečioji – Tomui Janoniui.

Šių metų laureatų darbai atliepė skirtingas Lietuvos ir pasaulio aktualijas, susijusias su aplinkosaugos tema. Žurnalistikos erdvės NARA atstovas Denis Bezrukich įvertintas už publikaciją „Ukraina: žmonių karas keturkojų gyvenimuose“, o „Delfi.lt“ žurnalistas Tomas Janonis – už darbų ciklą: „Aršausko šeima užvaldo draustinį: gudri schema, kaip apstatyti ežero pakrantę“, „Po „Delfi.lt“ publikacijos apie Aršausko šeimos užmojus prokuratūra pradėjo tyrimą“, „Atsakymus dėl Aršausko šeimos valdų draustinyje nori išgirsti ne visi: Gentvilas davė skubų pavedimą“.

Kartais žodis iš mūsų yra nelankstus, su reglamentais ir normatyvais, bet Jūsų žodžiai žymiai greičiau įkrenta į skaitytojo rankas. Labai ačiū už šiuos metus – išlikite reiklūs, besidomintys besigilinantys. Garsinkite tai, ką turime Lietuvoje, nes čia turime daug fantastiškų dalykų: nuo gyvūnų gerovės iki pagalbos Ukrainai“, – sakė Simonas Gentvilas.

Konkurse dalyvavo 26 autoriai, iš viso pateikti 56 darbai, kurie 2022 m. buvo paskelbti spaudoje, radijuje, internetinėje žiniasklaidoje, nepriklausomo turinio platformose. Kūrinius vertino iš septynių Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Aplinkos ministerijos atstovų sudaryta komisija.