BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Pavojingas atliekas tvarkanti VšĮ „Grunto valymo technologijos“ tampa UAB „GVT LT“ ir efektyvina veiklą

Data

2022 03 31

Įvertinimas
2
2462_dd0774b4cfeefdb46c066da05a64e6a5.jpg

Aplinkos ministerijos valdomoje viešojoje įstaigoje „Grunto valymo technologijos“ baigiamos pertvarkos procedūros. Įstaigos reforma vykdoma įsteigus naują juridinį vienetą, uždarąją akcinę bendrovę GVT LT, į kurią perkelti viešosios įstaigos darbuotojai bei visa veikla.

Iki šiol egzistavusi viešoji įstaiga balandžio 1 d. įsigaliojusiu aplinkos ministro įsakymu yra likviduojama. Aplinkos ministerija 2019 m. atlikusi VšĮ „Grunto valymo technologijos įvertinimą  konstatavo, kad įstaigos teisinė forma neatitinka įstaigos vykdomos veiklos. Aplinkos ministro įsakymu įmonės statusas keičiamas vykdant 2018 m. LR Vyriausybės nutarimą, kuriuo numatytas viešojo sektoriaus įstaigų sistemos tobulinimas.

Pasikeitus statusui, pavojingų atliekų tvarkymu užsiimanti įmonė po pertvarkos iš veiklos gauto grynojo pelno dalį kaip dividendus mokės į valstybės biudžetą.

„Tikimės, kad įvykdyta pertvarka užtikrins ilgalaikės veiklos  tęstinumą tiek pavojingų atliekų tvarkyme, tiek ir aplinkosauginiame švietime, eksperimentinėje veikloje bei kitose srityse. Be to, šiais, savotiškais lūžio metais, kai žaliasis kursas ir atsakingas atliekų tvarkymas tampa prioritetu tiek įmonių, tiek ir pačios valstybės valdyme, bendrovė privalo išlaikyti aukštą pavojingų atliekų tvarkymo veiklos kokybę. Taip pat siekiame bendrovės modernizavimo ir efektyvinimo“, teigia UAB „GVT LT“ direktorius Spartakas Petrovas.

Anot vadovo, darbą įmonėje ankstesnėmis sąlygomis tęs visi iki tol dirbę 25 darbuotojai.

„Grunto valymo technologijos“ yra jau 25 metus veikianti didžiausia Lietuvoje pavojingų atliekų, užterštų naftos produktais, tvarkytoja. Įmonė turi leidimus savo gamybiniuose padaliniuose laikyti iki 40 tūkst. tonų tvarkymui priimtų pavojingų atliekų kiekį (naftos produktais ir kitomis medžiagomis užteršto grunto, dumblo ir vandens). Savo padaliniuose įmonė kasmet sutvarko iki 18,5 tūkst. tonų užterštų medžiagų. UAB „GVT LT“ yra vienintelė tokio pobūdžio įmonė, galinti operatyviai priimti ir saugiai laikyti atliekas, susidariusias ekologinių avarijų ir jų padarinių likvidavimo metu. Ypatingas vaidmuo įmonei tektų likviduojant ekologinių avarijų Klaipėdos regione pasekmes.

„Grunto valymo technologijos“ kasmet uždirba apie 120 – 180 tūkst. eurų grynojo pelno