2024-04-12

Sandra Galdikaitė: Prieš ką nors pirkdama 7 kartus pagalvoju, ar man tikrai to reikia

Šiemet  tarp Europos klimato pakto ambasadorių – net 19 Lietuvos atstovų.  Tai Europos Komisijos atrinkti bendruomenių lyderiai, aktyvūs, kitus įkvepiantys žmonės. Jie kvies gyventojus, bendruomenes ir organizacijas prisidėti  klimatui neutralios Europos iki 2050 m., skatins naudoti alternatyvias transporto priemones, mažinti maisto atliekas, kvies apšiltinti namus, tvariai ir atsakingai elgtis su daiktais.  

Aplinkos ministerija kas savaitę pristato po vieną ambasadorių.Šiandien – tai tvarumo kūrybininkė Sandra Galdikaitė. Dalijamės jos mintimis:

Esu startuolio 9 zuikiai (www.9zuikiai.lt) įkūrėja, fasilitatorė, darnumo kūrybininkė, „minkštųjų“ įgūdžių praktikė. Kuriu, organizuoju bei fasilituoju darnios lyderystės ir bendradarbystės mokymosi patirtis lauke, patalpose kolektyvams, bendruomenėms.

Man labai patinka derinti gamtos mokslus su menu, racionalų mąstymą – su intuityviu. Todėl įgyvendindama veiklas pasitelkiu kūrybiškas minkštųjų įgūdžių formas, sensorines patirtis, gamtojautą, įtraukaus mokymosi metodus ir tarpdiscipliniškumą.

Ambasadorystė patraukė dėl bendruomenės: galimybės reguliariai susitikti, padiskutuoti, pasitarti su panašiose srityse veikiančiais žmonėmis. Tikiu, kad su kitais ambasadoriais tikrai rasime sinergijų, o gal net ir gims bendrų projektų. Tapusi Europos klimato pakto ambasadore ir toliau planuoju kurti mokymosi patirtis, edukuoti, padėti visuomenei suprasti ir pajausti savo santykį su gamta, kaip veikia ekosistema. Dar vienas tikslas – per klimato temas, gamtą jungti skirtingas kartas ir žmones.

Asmeniniuose įpročiuose sudėtinga atskirti, ką darau būtent dėl klimato, o ką dėl to, kad taip esu įpratusi ir tai man patinka. Pavyzdžiui, prieš ką nors pirkdama 7 kartus pagalvoju, ar man tikrai to reikia, ir dažniausiai pasirodo, kad nereikia. Man patinka valgyti savo lysvėje užaugintas gėrybes, keliauti traukiniu ar iš vienos miesto vietos į kitą nueiti pėsčiomis, mažiau lėkti ir skubėti.

Labai gerai jaučiuosi, kai būnu lauke, kai giliai reflektuoju, kas vyksta mano kūne, koks ryšys su aplinka. Mėgstu išbandyti naujas patirtis, kurios leidžia pasijusti, kad esu vienoje komandoje su ekosistema. Pastaruoju metu vienas iš šypseną keliančių mano pomėgių yra stebėti ir analizuoti varnų elgesį. Jos yra neįtikėtino sumanumo paukščiai!

Susidomėjimas klimato kaitos, tvarumo temomis atėjo palaipsniui, kai pradėjau analizuoti savo perdegimo darbe priežastimis.

Su visais ambasadoriais plačiau susipažinti galima Europos klimato pakto svetainėje čia. Europos klimato paktą Lietuvoje koordinuoja aplinkosauginė organizacija VšĮ Žiedinė ekonomika, projekto el. paštas [email protected].