BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


SPSC sustabdė 125 statybos produktų sertifikatus produktams, pagamintiems Rusijoje ir Baltarusijoje

Data

2022 03 04

Įvertinimas
0
Untitled design (18).png

Statybos produkcijos sertifikavimo centras (SPSC) nuo kovo 4 d. sustabdė visų Rusijoje ir Baltarusijoje gaminamų statybos produktų sertifikatus. Nuo kovo 9 dienos nebebus galima importuoti Rusijoje ar Baltarusijoje pagamintų ir privalomų sertifikuoti statybos produktų, kurie buvo sertifikuoti SPSC.

Nuo kovo 4 d. sustabdyti SPSC išduoti 125 sertifikatai produktams, kurie buvo pagaminti Rusijoje ar Baltarusijoje. Su sąrašu galite susipažinti čia. Jame yra statybos produktai, gaminami iš medienos, cemento, geležies, plieno ir kiti, su statybos sektoriumi susiję produktai. Taip siekiama užtikrinti, kad Rusija ir Baltarusija nei tiesiogiai, nei netiesiogiai nebūtų finansuojamos Lietuvos ir ES statybos rinkų dalyvių lėšomis.

„Statybos produktų gamyba yra beveik visada valstybiniai verslai arba labai nuo valstybės priklausomi verslai, todėl negalime finansuoti savo pinigais diktatorių. Suprantu, kad statybos produktų sertifikatų sustabdymas apsunkina dalies Lietuvos statybos ir nekilnojamojo turto plėtotojų projektus, bet labai raginu ir kitas sertifikavimo įstaigas ryžtis priimti tokį sprendimą“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas kreipėsi ir į kitas aplinkos ministro įsakymais paskirtas sertifikavimo įstaigas: UAB „Kiwa Inspecta“, UAB „Inspekta“, AB „VIAMATIKA“ sertifikavimo centrą ir Gaisrinių tyrimų centrą, kviesdamas pasekti VĮ Statybos produkcijos sertifikavimo centro pavyzdžiu ir stabdyti Rusijos ir Baltarusijos gaminamiems statybos produktams išduotų sertifikatų galiojimą.

Sertifikavimo įstaigos paprašytos savo sprendimą pateikti iki 2022 m. kovo 4 d. Aplinkos ministerija informuos apie minėtų įstaigų sprendimą.