BDAR
Close

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Startuoja dekarbonizacijos darbo grupės – procesas, kokio Lietuvoje dar nebuvo

Data

2021 10 22

Įvertinimas
1
4eb6555ad6d4434daee620563802f429-0002.jpg

Penktadienį savo veiklą pradeda dekarbonizacijos proceso „Misija 0“ darbo grupės, kurių tikslas – rasti priemones, kurios padėtų Lietuvai tapti neutralia klimatui iki 2050 m.

„Įstatymų botagu ir subsidijomis klimato neutralumo nepasieksime. Pažangiausios pasaulio valstybės savo klimato neutralumo strategijas kuria tik diskutuojant su verslu, nevyriausybinėmis organizacijomis ir akademiniu sektoriumi“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Per baigiamąjį Klimato savaitės renginį aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė pristatė, kaip vyks dekarbonizacijos procesas, ir pakvietė darbo grupes pradėti darbą. „Startuoja toks politinis procesas, kokio Lietuvoje dar nebuvo. Vyks diskusijos tarp sektorių apie strateginius pokyčius artimiausią dešimtmetį, kai valstybė ir Vyriausybė nepateikia recepto, o laukia nuomonių, pradeda nuo tuščio lapo naujoms idėjoms ir palaikymui“, – sako viceministrė.

Dekarbonizacijos darbo grupėms teks svarbus vaidmuo ieškant bendro sutarimo, kaip Lietuvai tapti klimatui neutralia iki 2050 m., ir siekiant atviro, efektyvaus dialogo atnaujinant Nacionalinį energetikos ir klimato srities veiksmų planą.

Pasak energetikos viceministrės Daivos Garbaliauskaitės, Energetikos ministerijos kartu su Aplinkos ir kitomis ministerijomis atnaujinamas Nacionalinis energetikos ir klimato srities planas yra svarbus įrankis, sutelkiantis visuomenę, verslą, mokslo bendruomenę ir valstybės institucijas kolektyviai siekti klimato kaitai neutralios ekonomikos tikslų. „Tik kartu veikdami pasieksime, kad šis planas netaptų dar vienu iš daugelio dokumentų, o įgalintų Lietuvą tapti regiono lydere atsinaujinančių energijos išteklių srityje ir pramonės sektoriui galėtume pasiūlyti mažiausią energijos kainą“, – sako energetikos viceministrė.

Dekarbonizacijos darbo grupės bus suskirstytos į penkis sektorius – energetikos, pramonės, transporto, žemės ūkio ir miškininkystės, atliekų-žiedinės ekonomikos. Aplinkos ir Energetikos ministerijos subūrė šių sektorių socialinius partnerius, asociacijas, kitus suinteresuotus visuomenės atstovus. Viso dekarbonizacijos proceso šūkis – „Misija 0“. Gintarės Krušnienės žodžiais, tokia „žalioji“ misija yra tikrai įmanoma.

Darbo grupės dirbs visus ateinančius metus. Jų veikla bus išsamiai atspindima tinklapyje klimatokaita.lt.

Visą Klimato savaitės baigiamojo renginio įrašą galima peržiūrėti čia.