BDAR
gdpr

JŪSŲ ASMENS DUOMENŲ VALDYMAS

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Tobulinama pakuočių apskaita: gamintojams ir importuotojams bus patogiau naudotis atnaujinta GPAIS

Data

2022 07 21

Įvertinimas
0
crane-gcfd0196c2_1920.jpg

Jau kitą savaitę gamintojai ir importuotojai galės išbandyti patobulintą Vieningą gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinę sistemą (GPAIS). Įdiegus naujus pakuočių apskaitos funkcionalumus, įmonėms GPAIS naudotis bus greičiau ir patogiau.

GPAIS atsiras medžiagų klasifikatorius – metalinės aliuminio, metalinės juodųjų metalų ir kombinuota. Pakuočių sąraše bus galima pasirinkti galiojančią pakuočių rūšį, metai ir ketvirčiai bus atvaizduojami žurnale, suvestinėje ir ataskaitoje. Suvestinės bus formuojamos be nulinių eilučių, jose bus atvaizduojamas pakuočių rūšies kodas.

Dar vienas pakeitimas – atsiras naujas suvestinės tipas „Prekinių vienetų apskaitos suvestinė pagal pakuočių rūšis“. Metinės ataskaitos taip pat bus formuojamos be nulinių eilučių. Žurnale bus galima pasirinkti veiklos būdus – atvaizduojama „Prekyba LR vidaus rinkai“, neatvaizduojama „Mažmeninė prekyba“, „Didmeninė prekyba“, „Nuotolinė prekyba“. Bus sutvarkyti duomenys pakuočių sąrašuose.

Informuojame, kad penktadienį, liepos 22 d. nuo 12 val. vyks GPAIS tvarkymo darbai, kurių metu bus diegiami pakuočių apskaitos funkcionalumai, todėl ji bus nepasiekiama vartotojams iki liepos 22 d. 23:59 valandos. Diegimui užsitęsus ilgiau nei planuojama – iki liepos 24 d. 23:59 valandos.

Suprantame verslo nerimą dėl prisitaikymo prie pokyčių, todėl po oficialaus pranešimo apie atliktus pakeitimus pakuočių gamintojai ir importuotojai pakuočių apskaitos duomenis galės pateikti kartu su trečio ketvirčio duomenimis.

Iki pakuočių funkcionalumų diegimo visi pakuočių gamintojai ir importuotojai, kurie Lietuvos vidaus rinkai tiekia ar sunaudoja savoms reikmėms metalines pakuotes, privalo susisiekti su savo gamintojų ir importuotojų organizacija, užstato sistemos administratoriumi ir patikslinti, kokios rūšies metalines pakuotes – juodųjų metalų ar aliuminio – tiekia į vidaus rinką ar sunaudoja savoms reikmėms. Jei neturi metalinių pakuočių, susisiekti neprivalo.

Šie atnaujinimai yra GPAIS tobulinimo projekto, kuris siekia pašalinti šios sistemos trūkumus, pastaraisiais metais tapusius našta ūkio subjektams, darbų dalis. Atnaujinta sistema bus  patogi duomenų teikimo ir kaupimo vieta, įmonėms bus lengviau vykdyti apskaitą.

Praėjusiais metais buvo suburta specialistų ir ekspertų komanda šiai sistemai vystyti ir prižiūrėti. Metų pabaigoje įvyko naujas sistemos palaikymo ir vystymo paslaugų viešasis pirkimas, kurį laimėjo UAB „Atea“.