Viešojo maitinimo įstaigos negalės nemokamai dalinti plastikinių maisto ir gėrimų pakuočių
Nuo 2025 m. gegužės 1 d. įsigalios draudimas viešojo maitinimo įstaigoms nemokamai dalinti vienkartines plastikines pakuotes.
Tokias Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo pataisas, kurias iniciavo grupė parlamentarų, šiandien priėmė Seimas.
Pakeitimais nustatyta, kad draudžiama nemokamai dalinti vienkartines plastikines pakuotes tik tuomet, kai jose pakuojamas maistas arba įpilami gėrimai. Reikalavimai dėl vienkartinių plastikinių maisto ir gėrimų pakuočių naudojimo netaikomi tuomet, kai individualiam vartojimui skirtas maistas ar gėrimai supakuoti gamybos linijoje, o po to gabenami į prekybos vietą.
Tokias aplinką teršiančias pakuotes turės pakeisti daugkartinės pakuotės arba vienkartinės pakuotės, kurių sudėtyje nėra plastiko, arba daugkartiniai stalo indai.
Masiniuose renginiuose arba paplūdimiuose prekiaujančioms viešojo maitinimo įstaigoms bus galima naudoti vienkartines plastikines pakuotes už jas imant užstatą. Suvartojęs pakuotėje buvusį maistą, klientas užstatą galės atgauti. Užstato dydį galės nustatyti pačios maitinimo įstaigos.
Atnaujinimo data: 2024-07-24
Taip pat skaitykite:
Rasos – ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties paslaptis
Vyriausybė pritarė mokesčio už valstybinius gamtos išteklius surinkimo tobulinimo tvarkai
Gamtoje kaip svečiuose: ką svarbu žinoti vykstant poilsiauti?
Savivaldybės galės įvesti rinkliavą už jų lėšomis įrengtas kolumbariumo nišas
Savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimo projektams bus paskirstyti papildomi 40 mln. eurų
